<<

>>

Obklady do kuchyně ze skla
jsou originálním designovým prvkem

Při výměně kuchyňské linky, místo použití běžných obkladů, použijte Grafosklo JAP FUTURE, které dodá každé kuchyni moderní a originální vzhled.

Celoskleněné pískované dveře
můžou ozvláštnit každý interiér

Využijte možnosti neomezeného desingu a vytvořte si skleněné dveře přesně podle vašich představ tak, aby komplexně ladily s celým interiérem.

Skleněné stěny
oddělte místnosti originálně - sklem

Pořiďte si skleněné stěny, které díky technice Grafosklo mohou vnést do místnoti neotřelý design. Sklo je navíc nadčasový materiál.

Pískované skleněné dveře
s různými motivy a zajímavými vzory

Díky technice pískování se skleněný povrch stane matný s hedvábnou strukturou, který vytváří dojem naprostého luxusu.

Grafosklo je designové sklo

Grafosklo je speciální systém laminace, která využívá pro svůj design digitální tisk či textilie. Grafosklo vám umožní designově dokonale sladit celý interier.

 

Vyzkoušejte
si sami!

Konfigurátor

Zaujala vás
naše nabídka?

Poptávka

Sklo a jeho údržba

Jak efektivně čistit sklo a čeho se vyvarovat, v případě, kdy je sklo povrchově upravené?

Jestliže se chystáte čistit sklo běžné bez žádné speciální povrchové úpravy je čištění a péče možná stejně jako u standardního mytí oken. Tu největší špínu odstraníte v prvním kroku vodou, do které můžete přidat některý z přípravků na mytí oken. Jakmile skleněný povrch zbavíte největších nečistot, můžete přistoupit k použití leštícího prostředku. Vhodný je takový, který obsahuje alkohol, díky kterému se samotné leštidlo rychleji odpařuje ze skla, leštidlo tím pádem nestačí zaschnout a na skleněné ploše se tak nevytvářejí nepěkné šmouhy.

Sklo s povrchovou úpravou – zásady správné údržby

Pozor byste si však měli dát, jestliže se chystáte čistit sklo s nějakou povrchovou úpravou, například sklo pískované, leptané či jinak povrchově upravované. Kdybyste takové sklo čistili standardními metodami, pak byste mohli skleněný povrch špatnou údržbou i zničit.

Hlavní zásady pro údržbu skleněných povrchů s úpravou

V první řadě, je potřeba mít na paměti, že i když máte zašpiněná jen některá místa (například okolo madel u skleněných dveří), nikdy nečistěte pouze to konkrétní znečištěné místo, ale je nutné přistoupit k čištění celé skleněné plochy jako celku. Na čištění skleněného povrchu použijte vodu s běžnými saponáty, ale dbejte na to, aby příliš nepěnily a taktéž je používejte opravdu střídmě. Sklo pak stačí otřít vlhkým hadříkem a povrch skla nechat vyschnout přirozenou cestou.

piskovane-sklo

Pískované sklo vyžaduje správné zacházení a čištění

Technologie pískování je založena na principu otryskávání skla proudem velice jemného písku.

Díky prudkým nárazům pískových zrn na sklo se povrch stane matným a má hedvábnou strukturu. Pískováním se tak dají vytvářet designově velice zajímavé vzory.

Pro snadnější údržbu skla je pískované sklo ošetřeno speciálním povrchovou úpravou neboli lakem. Speciální lak totiž vyplní veškeré prohlubně po pískování a vytvoří téměř jednolitý hladký povrch, který je odolnější i vůči přilnavosti nečistot a zajišťuje jeho snadnou údržbu.

Pískované sklo je nutné po umytí vytřít do sucha

Pro pískované sklo se doporučuje po umytí běžným mycím prostředkem, skleněný povrch vytřít do sucha. Dále je důležité vědět, že na pískované sklo nepatří žádné abrazivní přípravky, ani čistidla na bázi lihu.

Základní rady, jak čistit pískované sklo:

  1. Pískované sklo umývejte pouze čistou teplou vodou.
  2. V případě většího znečištění je možné použití malé množství běžného prostředku např. na mytí nádobí, ale je potřeba, aby voda příliš nepěnila.
  3. Samotné sklo následně myjte s minimálním množstvím vody. V případě, že vody použijete moc, bude pískované sklo příliš dlouho schnout a mohou se na něm vytvořit nevzhledné mapy.
  4. Pokud sklo čistíte hadříkem, volte takový, který nepouští vlákna ani nebarví. Ideálním řešením je tzv. švédská utěrka, případně jemná čistá houbička.